Czy chciałbyś poznać Biblię? Każdy, kto bierze ją po raz pierwszy do ręki, może być trochę zniechęcony jej objętością – moje wydanie liczy 1352 strony! Ale przeczytać ją to jedno, a zrozumienie tego, co w niej jest zawarte, wydaje się zadaniem niemal niemożliwym… Mamy jednak dobrą wiadomość, przy odrobinie chęci i niewielkiej pomocy można rozpocząć fascynującą przygodę poznania Słowa Bożego.

Warto zacząć od spraw najważniejszych, co nie znaczy najtrudniejszych. Pierwszoplanową rzeczą powinno być zaznajomienie się z życiem i nauczaniem Pana Jezusa Chrystusa. On jest główną postacią i tematem całej Biblii, stąd właściwy początek to Ewangelie. Przeczytanie i zrozumienie Ewangelii o Jezusie Chrystusie może dać Ci nie tylko pewne poznanie – samo w sobie bardzo ważne – ale również może całkowicie odmienić Twoje życie, wnieść w nie poszukiwaną harmonię, pokój oraz prawdziwą nadzieję.

Wychodząc temu naprzeciw proponujemy cykl 7 spotkań, podczas których można wspólnie przeczytać i omówić Ewangelię wg św. Jana. Pomocny w tym celu jest praktyczny przewodnik po Ewangelii św. Jana „Odkryj życie, które nigdy się nie kończy”, wydany przez Ligę Biblijną w Polsce. Po zakończeniu tego cyklu spotkań otrzymasz na własność cały Nowy Testament (bezpłatnie) oraz dyplom ukończenia kursu. Schematycznie wygląda to następująco:

http://www.ligabiblijna.pl/images/stories/projekt-filip/pf-04-2.jpg

Jeżeli spotkania w ramach poznawania Ewangelii wg św. Jana wydadzą Ci się wartościowe, to z pewnością zechcesz poznać głębiej prawdy, których uczy nas Nowy Testament. W tym celu w ramach takich samych niezobowiązujących spotkań można kontynuować poznawanie prawd Pisma Świętego. Pomocny może okazać się kolejny przewodnik biblijny „Odkryj prawdziwy pokój”, który można omówić w ciągu 9 spotkań. Po jego zakończeniu można otrzymać w dowód uznania za wytrwałość i zaangażowanie całą Biblię – również bezpłatnie.

http://www.ligabiblijna.pl/images/stories/projekt-filip/pf-05.jpg

A to jeszcze nie koniec możliwość poznawania Pisma Świętego na wspólnych spotkaniach w dogodnym czasie i miejscu. Zachęcamy do kontaktu z naszą społecznością m.in. w tej sprawie. Jeżeli jesteś zainteresowany tematem wspólnego poznawania Ewangelii św. Jana napisz proszę do nas – na pewno skontaktujemy się z Tobą.

baptysciwbochni@gmail.com